Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyZpravodajská aplikace ČTK nově podporuje mobily a tablety v prostředí Android

Zpravodajská aplikace ČTK nově podporuje mobily a tablety v prostředí Android

Česká tisková kancelář spustila novou verzi zpravodajské aplikace pro uživatele mobilních zařízení Android a Apple. Zatím v ní nabízí výběr zpravodajství, do budoucnu slibuje také plný přístup z tabletů či mobilů do sekce placených služeb Infobanka a News Select ČTK.

Nová je také navigace či režim off-line režimu, který umožňuje číst zprávy bez připojení k internetu. Přesuny mezi sekcemi zpravodajství umožňuje jednoduché rolování, uživatel si při tom na zařízeních Apple sám volí, jak velký díl obrazovky chce věnovat textu a jaký navigaci

Agentura pokračuje v trendu, který započala loni: propojuje své volné a placené nabídky. Zatímco volný obsah je financován převážně z reklamy, placený obsah slouží převážně smluvním odběratelům na základě předplatného.

Nová aplikace umožňuje rovněž mobilní přístup k placené Infobance ČTK, tato služba podle agentury nicméně na přelomu roku ještě projde zásadní proměnou uživatelského rozhraní. V Infobance ČTK – na rozdíl od Českých novin nebo volné mobilní zpravodajské aplikace – je k dispozici veškerý servis ČTK, tedy zhruba 500 textových zpráv denně, dále audio, fotografie a infografika, ale i dokumentační a speciální databáze, jako je například databáze očekávaných událostí nebo databáze výročí.

Kromě toho nová aplikace zprostředkuje přístup i do další profesionální služby News Select ČTK, která slouží především pro rychlou orientaci manažerů, a to i v angličtině.

[appbox googleplay cz.ctk]

[appbox appstore id407758325]

[appbox appstore id407750926]

2014-04-23 07.07.59

2014-04-23 07.08.23

2014-04-23 07.08.30

Zdroj: TZ CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře