Kecálek WhatsApp má půl miliardy aktivních uživatelů


Kecálek WhatsApp má půl miliardy aktivních uživatelů

Jedna z nejoblíbenějších služeb určených pro instant-messaging, WhatsApp, má nyní uživatelskou základnu čítající více než 500 milionů lidí. Informoval o tom server The Verge. 

Největší nárůst uživatelů služba zažila během posledních dvou měsíců v Brazílii, Indii, Mexiku a Rusku. Více než pět set milionů aktivních uživatelů denně sdílí 700 milionů fotografií a 100 milionů videí, uvedl dále spoluzakladatel WhatsApp Jan Koum.

V únoru byla populární komunikační služba za 16 miliard dolarů prodána společnosti Facebook. Šéf Facebooku, Mark Zuckerberg, tehdy uvedl, že cílem je propojit jednu miliardu lidí. WhatsApp je tedy teprve v polovině své cesty.

Aplikace WhatsApp umožňuje mezi mobily nejrůznějších značek zasílat textové zprávy podobné SMS. Navíc umí zprávy posílat i s fotkami, videozáznamy a zvuky. Služba využívá stejný mobilní internetový tarif, jaký se používá k prohlížení e-mailu a surfování na internetu.

The app was not found in the store. 🙁
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Vývojář: WhatsApp LLC
Cena: Zdarma
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Vývojář: WhatsApp Inc.
Cena: Zdarma

whatsapp

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: (2)


  1. jsemgogo

    Patřím mezi ně taky 😉

  2. Monika

    Ahoj, nevíte, jestli se doručí zpráva na Whatsappu člověku, který mě nemá v kontaktech?Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.