Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyKecálek WhatsApp má půl miliardy aktivních uživatelů

Kecálek WhatsApp má půl miliardy aktivních uživatelů

Jedna z nejoblíbenějších služeb určených pro instant-messaging, WhatsApp, má nyní uživatelskou základnu čítající více než 500 milionů lidí. Informoval o tom server The Verge. 

Největší nárůst uživatelů služba zažila během posledních dvou měsíců v Brazílii, Indii, Mexiku a Rusku. Více než pět set milionů aktivních uživatelů denně sdílí 700 milionů fotografií a 100 milionů videí, uvedl dále spoluzakladatel WhatsApp Jan Koum.

V únoru byla populární komunikační služba za 16 miliard dolarů prodána společnosti Facebook. Šéf Facebooku, Mark Zuckerberg, tehdy uvedl, že cílem je propojit jednu miliardu lidí. WhatsApp je tedy teprve v polovině své cesty.

Aplikace WhatsApp umožňuje mezi mobily nejrůznějších značek zasílat textové zprávy podobné SMS. Navíc umí zprávy posílat i s fotkami, videozáznamy a zvuky. Služba využívá stejný mobilní internetový tarif, jaký se používá k prohlížení e-mailu a surfování na internetu.

[appbox windowsphone 218a0ebb-1585-4c7e-a9ec-054cf4569a79]

[appbox googleplay com.whatsapp]

[appbox appstore id310633997]

whatsapp

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj, nevíte, jestli se doručí zpráva na Whatsappu člověku, který mě nemá v kontaktech?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře