Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyZnačka luxusních telefonů Vertu kvůli obřím dluhům končí

Značka luxusních telefonů Vertu kvůli obřím dluhům končí

Výrobce luxusních mobilních telefonů Vertu, které se prodávaly za cenu stovek tisíc i více než milion korun, čeká likvidace. Firma se v posledních letech dostala do finančních potíží a plán na záchranu, do kterého vkládala velké naděje, selhal.

Vertu sídlící ve Velké Británii nyní propouští posledních několik stovek zaměstnanců. Podle IHS Technology je neúspěch podniku způsoben tím, že vyráběl příliš draze malé série. Luxusní design jako doplněk svých mobilů dnes navíc nabízí také řada konkurenčních firem.

Společnost Vertu byla založena Nokií v roce 1998, která ji roce 2012 prodala soukromé investiční skupině EQT VI za blíže nespecifikovanou cenu. V současné době značku vlastní turecký miliardář Uzan, který už oznámil, že si hodlá ponechat veškeré licence a podnik v budoucnu případně opět přivede k životu.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře