Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyZloděj místo iPhonu vrátil tisícovku kontaktů ručně přepsaných na papíře

Zloděj místo iPhonu vrátil tisícovku kontaktů ručně přepsaných na papíře

Číňan měl v telefonu uloženo téměř tisíc telefonních čísel a pomalu už se smiřoval s tím, že je vše ztraceno. Zloděj však projevil obdivuhodnou snahu, když mu na jeho výhrůžku poslal SIM kartu a kontakty z telefonu zpět. Přišly v balíčku ručně přepsané na papíře. Byla jich téměř tisícovka.

Zou Bin se ve veselé náladě vracel z rozlučky svého kamaráda se svobodou. Během cesty domů si k němu do taxíku přisedlo několik cizích lidí. Když se ráno probudil, zjistil, že postrádá svůj mobilní telefon iPhone. Ještě víc ho ale mrzelo, že už nemá žádné kontakty.

Na svůj, v tu chvíli již bývalý, telefon poslal proto výhružnou SMS zprávu: „Vím, že jsi ten muž, co v taxíku seděl vedle mě. Ujišťuju tě, že si tě najdu.“ A dodal: Podívej se do mých kontaktů a zjistíš, jaké obchody dělám“, čímž chtěl vzbudit dojem, že má blízko k čínskému podsvětí. Zloděje pak ještě důrazně upozornil, aby mu telefon poslal na uvedenou adresu.

Za několik dní u Zoula skutečně zazvonil pošťák s balíčkem. Nebyl v něm ale telefon iPhone, místo něj našel SIM kartu a téměř tisícovku kontaktů ručně přepsaných na papíře.

„Myslím, že zloděje ještě teď bolí ruka,“ dodal Zou Bin už pobaveně pro server Sin-chua.

iphone_2744839b

Zdroj: 1 2 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře