Číňan měl v telefonu uloženo téměř tisíc telefonních čísel a pomalu už se smiřoval s tím, že je vše ztraceno. Zloděj však projevil obdivuhodnou snahu, když mu na jeho výhrůžku poslal SIM kartu a kontakty z telefonu zpět. Přišly v balíčku ručně přepsané na papíře. Byla jich téměř tisícovka.
Zou Bin se ve veselé náladě vracel z rozlučky svého kamaráda se svobodou. Během cesty domů si k němu do taxíku přisedlo několik cizích lidí. Když se ráno probudil, zjistil, že postrádá svůj mobilní telefon iPhone. Ještě víc ho ale mrzelo, že už nemá žádné kontakty.
Na svůj, v tu chvíli již bývalý, telefon poslal proto výhružnou SMS zprávu: „Vím, že jsi ten muž, co v taxíku seděl vedle mě. Ujišťuju tě, že si tě najdu.“ A dodal: Podívej se do mých kontaktů a zjistíš, jaké obchody dělám“, čímž chtěl vzbudit dojem, že má blízko k čínskému podsvětí. Zloděje pak ještě důrazně upozornil, aby mu telefon poslal na uvedenou adresu.
Za několik dní u Zoula skutečně zazvonil pošťák s balíčkem. Nebyl v něm ale telefon iPhone, místo něj našel SIM kartu a téměř tisícovku kontaktů ručně přepsaných na papíře.
„Myslím, že zloděje ještě teď bolí ruka,“ dodal Zou Bin už pobaveně pro server Sin-chua.
Kontakty sú predsa synchronizované s účtom v cloude nie?
V Číně, kde je cenzura internetu, to funguje trochu jinak.