Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyZisk výrobce elektroniky Samsung vzrostl o 18 procent na dvouleté maximum

Zisk výrobce elektroniky Samsung vzrostl o 18 procent na dvouleté maximum

Samsung zveřejnil výsledky hospodaření za druhé letošní čtvrtletí, v něm firma utržila 50,94 trilionu korejských wonů. Meziročně se jedná o nárůst o 5 procent. Čistý zisk se zvýšil o dvě procenta na 5,85 bilionu wonů. Za výborným výsledkem jihokorejského výrobce stojí především neustále rostoucí zájem o spotřební elektroniku, zejména pak o chytré telefony řady Galaxy S.

Podle analytiků společnosti Canalys Samsung ve druhém kvartálu dodal na trh téměř 80 milionů smartphonů, díky čemuž si udržel pozici celosvětové mobilní jedničky. Oproti tomu jeho největší konkurent, americký Apple, vyexpedoval „jen“ okolo 40 milionů iPhonů.

Provozní zisk divize mobilních telefonů Samsungu stoupl o 57 procent na dvouleté maximum 4,32 bilionu wonů, a to navzdory zpomalení růstu na světovém trhu s chytrými telefony. Hlavním motorem růstu zisku byly novinky Galaxy S7 a S7 edge.

Výhled do druhé poloviny roku zůstává přitom pro Samsung optimistický. Už příští týden firma představí svůj nový phablet Galaxy Note 7, od kterého si slibuje vysoké prodeje.

25-500x281-1-500x281

Zdroj: Samsung

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře