Zisk Samsungu dramaticky vzrostl. A bude ještě líp


Zisk Samsungu dramaticky vzrostl. A bude ještě líp

Čistý zisk výrobce elektroniky Samsung Electronics v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupl o téměř dvě třetiny na 15,15 bilionu wonů (zhruba 289 miliard korun), a to zejména díky vysoké poptávce po paměťových čipech. Za celý loňský rok pak dosáhl provozní zisk podniku 53,7 bilionu wonů (bilion korun).

Provozní zisk v divizi mobilních telefonů poklesl o tři procenta, zatímco výroba displejů zaznamenala pětiprocentní meziroční nárůst. V letošním roce společnost nadále očekává silnou poptávku po čipech a pamětech, k zlepšení prodejů telefonů by pak mělo přispět uvedení špičkových modelů Galaxy S9(+).

Firma dále oznámila rozštěpení akcií (stock split) v poměru padesát ku jedné, čímž chce podpořit zájem retailových investorů o akcie.

Samsung je největším výrobcem paměťových čipů na světě, vedoucí postavení má tento asijský gigant také na trzích s chytrými mobilními telefony a televizory.

Zdroj

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.