Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyGoogle koupil zaměstnance mobilní divize HTC za více než miliardu

Google koupil zaměstnance mobilní divize HTC za více než miliardu

Google oznámil dokončení transakce, díky které přejdou zaměstnanci HTC pracující na vývoji mobilních telefonů Pixel pod křídla technologického giganta. Hodnota obchodu byla již dříve vyčíslena na 1,1 miliardy dolarů.

Tvůrce operačního systému Android si od HTC koupil 2 000 zaměstnanců (zhruba polovinu z celkových 4 000) a přístup (ale nikoliv exkluzivní) k intelektuálnímu vlastnictví. Bývalí zaměstnanci HTC budou dělat svoji práci ve stejných budovách, jako doposud a z Tchaj-peje se stěhovat nebudou.

První informace o zájmu Googlu o zaměstnance mobilní divize HTC se začaly objevovat před čtyřmi měsíci, k oznámení dohody došlo na konci září. HTC patřilo dříve k významným výrobcům, ale posledních několik let na trhu významně ztrácí, a to zejména kvůli tvrdé konkurenci od Applu a Samsungu v oblasti prémiových telefonů.

V nižších segmentech mu pak na paty šlape levná čínská konkurence. Zatímco ještě před pěti lety činil podíl HTC devět procent, dnes je na necelém procentu.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře