Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyŽeny jsou aktivnějšími uživateli mobilních služeb než muži

Ženy jsou aktivnějšími uživateli mobilních služeb než muži

Ženy utrácejí více za mobilní služby než muži a jejich hovory jsou také v průměru delší. Něžné pohlaví v průměru také odešle více textových zpráv než jejich protějšky. Na internetu je pak lákají převážně sociální sítě.

To vše ukázal průzkum MOBILU OD ČEZ uskutečněný ve spolupráci s výzkumnou agenturou GfK. 

Podle výsledků průzkumu utratí 81 % dotázaných lidí za mobilní služby do 500 Kč měsíčně. O něco více za mobilní služby utrácejí ženy, více než pětina z nich uvádí útratu v rozmezí 500 – 1000 korun měsíčně. Naopak mezi muži je vyšší podíl těch, kteří utrácejí méně než 250 korun měsíčně.

Průměrný telefonní hovor trvá zhruba u tří čtvrtin respondentů maximálně pět minut. O něco stručnější jsou při svých hovorech muži, 6 z 10 volá průměrně do dvou minut. Telefonní hovory žen jsou o něco delší, třetina z nich volá v průměru déle než 5 minut (u mužů je to zhruba 14%). Ženy také v průměru odešlou o 2 SMS denně více než muži, nejvíce aktivními pisatelkami jsou pak dívky ve skupině 18 až 25 let.

A komu nejčastěji voláme? Ženy volají dětem s vyšší frekvencí než muži. Muži naopak častěji volají svým partnerkám než obráceně.

asaZdroj: TZ MOBIL

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře