Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyZažaloval Apple a vyhrál, společnost mu musí vyplatit odškodné

Zažaloval Apple a vyhrál, společnost mu musí vyplatit odškodné

Jak jsme vás před pár dny informovali, britský důchodce Deric White z Londýna zažaloval Apple. Kvůli chybějící záloze při opravě iPhonu v servisu přišel o všechna videa a fotografie. Britský tisk informoval o tom, že soud Applu nařídil vyplatit odškodné.

Deric White po Applu žádal odškodné ve výši 5000 liber (cca 192 tisíc korun). Místní soud označil postoj Applu za „nezodpovědný“ a žalobci přiznal odškodné ve výši 1200 liber (cca 45 000 korun). Apple vedle toho musí zaplatit ještě soudní výlohy v hodnotě 773 liber (asi 29 000 korun).

Deric White uvedl, že „Apple s ním jednal jako s idiotem“. A po výroku soudu dodal: „Díky bohu, dnešní rozsudek jim setřel úsměv z tváře“.

Pochybení Applu spočívalo v tom, že zaměstnanec servisu iPhone nejprve resetoval a až poté Derica informoval o tom, že se dá automaticky zálohovat přes iCloud.

Deric je přesvědčený, že není jediný, kdo tento problém řešil. Postavil se tak nejen za svá práva, ale i za práva ostatních poškozených.

apple-soud

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Každý uživatel je odpovědný za svá data sám!!!! I když nejsem milovník jablek měli ho stáhnout z kůže.

  2. Nemas pravdu, u nas v servisu se zalohuje i když si zakaznik neobedna zalohu.
    Protoze si nechaji vec rozdelat a kdyz mas pul hotovo tak zavolaji ze si to rozmyslely a že to chteji Z5 vubec je nezajima ze uz mas hotovo data chteji i když nechteli zalohu. Každej si čte jak se kde kdo soudi a skouší to, ikdyby nakrasne neuspěly protože to mame ošetřeny, tak te pomluvi kde mužou.
    Lidi jsou dneska sprosty retardi. Na slušnýho člověka se skoro nedá narazit 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře