Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyNapka: Šikovná platební karta pro chytré telefony s Androidem

Napka: Šikovná platební karta pro chytré telefony s Androidem

Máte obavy z propojení operačního systému svého chytrého telefonu s platební kartou, která otevírá dveře k vašemu bankovnímu účtu? Možná jste už nakoupili do telefonu aplikaci nebo její rozšíření. Pokud ne, určitě vás to už někdy napadlo. Tyto nákupy jsou realizovány prostřednictvím takzvaných mikroplateb, neboli finančních transakcí s malými obnosy peněz.

Již při prvním spouštění operačního systému se vás chytrý telefon zpravidla zeptá, jestli chcete propojit operační systém (Google Android, iOS, nebo Windows Mobile) s vaší platební kartou. Pokud to uděláte, můžete kdykoli nakoupit a instalovat jakoukoli placenou položku, přičemž ceny se pohybují často již od několika centů či jednotek dolarů či eur. Pravdou je, že většina lidí krok párování s platební kartou jednoduše přeskočí právě kvůli obavám ze zneužití posílaných informací.

Bezpečné řešení pro vás má český produkt Napka. Jedná se o aplikaci, ke které je vydána platební karta MasterCard. Karta, na kterou si jednoduše převedete libovolné množství peněz (třeba i jen stokorunu), není vázána k vašemu bankovnímu účtu, takže pokud by došlo k jejímu zneužití, nikdo se nemůže dostat k vašim úsporám.

1 2 screen322x572

Napka umožňuje ale mnohem víc, než jen realizovat bezpečně mikroplatby. Dobře poslouží také pro nákupy na e-shopech u nás i v zahraničí a můžete ji používat i jako alternativní platební kartu, když vyrazíte večer na party nalehko bez peněženky. Předem si tak snadno stanovíte, kolik chcete během večera utratit. A kdyby to náhodou nevyšlo, přímo z baru si v aplikaci kartu dobijete, nebo vás kamarád ze svojí Napky během pár vteřin založí.

Více o Napce najdete na www.napka.cz

[appbox googleplay cz.rockfinance.napka]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře