Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyZapojte se s Nokií 7 plus do testování nového Androidu 9.0 Pie

Zapojte se s Nokií 7 plus do testování nového Androidu 9.0 Pie

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, v reakci na nedávné oznámení Androidu 9.0 Pie, uvolňuje nejnovější „developer preview“ verzi tohoto operačního systému pro vývojáře – DP4 (Beta 4). Ta je aktuálně dostupná pro model Nokia 7 plus.

Program Android developer preview staví na základech iniciativy beta labs pro telefony Nokia a jeho úkolem je usnadnit vývoj, testování i další rozvoj aplikací, které budou připravené pro certifikaci v rámci Play Store v Androidu Pie. K dnešnímu dni se do beta labs i developer preview zapojilo více než 65 000 majitelů chytrých telefonů.

Vývojáři vlastnící Nokii 7 plus mohli získávat developer preview verze od spuštění programu 8. května. Další aktualizace potom byly dostupné prostřednictvím OTA nebo ruční instalace. Nokia 7 plus je aktuálně zařazena mezi hrstku zařízení s přístupem k Androidu 9 ve verzi Beta 4.

Novinky v Androidu 9 Pie Beta 4

S aktuální verzí Androidu 9 získává Nokia 7 plus podporu ovládání gesty. Je tak možné rychlé přepínání mezi aplikacemi pomocí všesměrového softwarového tlačítka „home“ nebo snazší aktivování rozdělené obrazovky.

Majitelé Nokie 7 plus se mohou do programu přihlásit na těchto stránkách.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře