Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyZaměstnanec Googlu radí: Nekupujte USB Type-C od OnePlus, nemá správné parametry!

Zaměstnanec Googlu radí: Nekupujte USB Type-C od OnePlus, nemá správné parametry!

OnePlus nám jako jedna z prvních společností nabídla zařízení, které bylo vybavené moderním konektorem USB Type-C pro rychlé nabíjení. Vedle toho pak začala prodávat také náhradní kabel, jehož největší výhodou je cenová dostupnost. Měli byste si ho koupit?

Zaměstnanec Googlu, Benson Leung tvrdí, že nikoliv. Kabel od OnePlus je totiž namísto klasického „Default USB Power) rezistoru vybavený 3A identifikačním rezistorem, což by nemusel být problém, dokud kabel budete používat výhradně se zařízením OnePlus.

Jakmile se ovšem rozhodnete nabít jiné zařízení, například to od Googlu (Chromebook Pixel, Nexus 6P nebo Nexus 5X), bude vám hrozit poškození nabíječky, USB Hub nebo dokonce USB portu na počítači.

Hlavní problém tedy je, že společnosti při výrobě USB Type-C příslušenství nepoužívají nějaký standard, což by měli. Benson Leung se rozhodl o přijmutí tohoto standardu zasadit a tak ho začal testovat na různých zařízeních. Výsledky testů zveřejňuje na svém Google+.

Samozřejmě problémy společnosti OnePlus, respektive jejích USB Type-C kabelů jsou první vlaštovkou. Dá se očekávat, že podobné problémy postihnou i další výrobce (a zákazníky).

1-2-kabel-titulka-640x356

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře