Zakladatelé Googlu, Larry Page a Sergey Brin, opouštějí Alphabet


Zakladatelé Googlu, Larry Page a Sergey Brin, opouštějí Alphabet

Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin oznámili, že odstupují z vedení mateřské společnosti Alphabet. Na jejich místo v čele konglomerátu nastoupí generální ředitel Googlu Sundar Pichai. Page a Brin se však na činnosti Alphabetu budou nadále podílet i nadále, a to jako členové představenstva a akcionáři.

„Dnes, v roce 2019, by společnost, pokud by byla člověkem, byla s 21 roky čerstvě dospělá a byl by čas opustit hnízdo,“ uvedli Page s Brinem v prohlášení adresovaném managementu. Oba společnost Google založili v září roku 1998. Později, v roce 2015, pak Google dokončil svoji reorganizaci do nové holdingové firmy Alphabet. Do čela nového subjektu nastoupil Page, Brin zastával post prezidenta.

Cílem reorganizace bylo poskytnout větší nezávislost některým divizím. Například Nestu, která vyrábí domácí spotřebiče s připojením na internet, či Calico, zaměřené na zdravotní aktivity. Šéfem Googlu se stal Sundar Pichai, který bude nově působit i jako generální ředitel firmy Alphabet.

Zdroj

 

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.