Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyZakladatel společnosti Apple Steve Jobs bude mít v USA poštovní známku

Zakladatel společnosti Apple Steve Jobs bude mít v USA poštovní známku

Bývalý šéf americké společnosti Apple Steve Jobs, který v roce 2011 podlehl rakovině, se objeví na pamětní známce americké pošty. Vyplývá to ze zprávy publikované serverem Washington Post. Konečná podoba známky se však stále připravuje, uvedl list na svém webu.

Spoluzakladatel Applu by se měl na nové pamětní známce objevit příští rok. Americká pošta také počítá s tím, že svou známku dostane i vynálezce telefonu Alexander Graham Bell.

Pošta prý schválila i vydání známek na počest zesnulých hvězd populární hudby Michaela Jacksona a Johna Lennona, o datu jejich vydání ale neinformovala.

Jobs, který změnil pohled světa na osobní počítače, mobilní telefony i přenosnou zábavu, podlehl rakovině slinivky břišní pouhý den poté, kdy byl představen iPhone 4S a iPod oslavil desáté narozeniny. Podle mnohých je největším géniem počítačové éry.

steveZdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře