Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyZajímá vás, co znamená písmeno "S" v názvu Samsung Galaxy S? Odpověď...

Zajímá vás, co znamená písmeno „S“ v názvu Samsung Galaxy S? Odpověď najdete zde!

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se vlajková loď od Samsungu jmenuje zrovna Galaxy S? Nebo co znamenají další písmena v názvech smartphonů jihokorejského giganta? Význam najdete zde!

S označením linií jednotlivých smartphonů přišlo PR oddělení Samsungu už v roce 2011. Tenkrát bylo stanoveno, že smartphony se budou dělit do jednotlivých tříd podle jejich výkonu a určení. Strategie jmenování nových produktů byla rychle přijata. Písmena při označování jednotlivých Samsung zařízení pak znamenají toto:

„S“ (Super Smart – Super Rychlý) – TOP třída od Samsungu. Sdružuje nejvýkonnější, nejkrásnější a po všech stránkách nejlepší zařízení společnosti. Tato linie zahrnuje výhradně vlajkové lodě a společností je považována za reprezentativní vzorek.

„R“ (Royal Refined – Královský Rafinovaný) – Prémiové modely, které jsou určeny pro technologické maniaky, jež bez svých zařízení nemohou být.

„W“ (Wonder – Zázrak) – Velmi kvalitní strategické modely určené pro všechny lidi, kteří hledají nejlepší poměr cena/výkon.

„M“ (Magical – Kouzelný) – Extrémně výkonné modely za přijatelnou cenu.

„Y“ (Young – Mladý) – Levné modely určené pro naše nejmladší, případně pro prodej v rozvojových zemích.

Původní strategie Samsungu v rozdělení smartphonů do linií možná zněla docela dobře, Samsung však stále častěji sahá pro další označení (Galaxy A, Galaxy J, Galaxy S atd.), takže celá snaha nakonec přišla úplně vniveč.

samsung-galaxy-s-series-wallpaper-650x406

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře