Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyŽádné problémy! Superprocesor Snapdragon 810 dorazí podle plánu

Žádné problémy! Superprocesor Snapdragon 810 dorazí podle plánu

Po internetu se před několika dny začala šířit poplašná zpráva, že připravovaná čipová sada Snapdragon 810 má problémy s přehříváním a proto se její uvedení na trh pozdrží. Spekulace dnes dementoval zástupce společnosti Qualcomm Jon Carvill. V rozhovoru pro server fudzilla.com uvedl, že čip bude uveden podle plánu.

„Mohu říci, že Snapdragon 810 je na cestě a uvedení prvních komerčních zařízení očekáváme v první polovině příštího roku,“ řekl Carvill. K údajným problémům s přehříváním čipu, na který upozornily noviny Bussines Korea, se nicméně nevyjádřil. Žádného odkladu uvedení supersmartphonů nové generace se však zřejmě nedočkáme.

Snapdragon 810 tvoří osm procesorových jader – 4× Cortex-A57 a 4× Cortex-A53. Nový čip je vyroben 20nm technologií a postavený na instrukční sadě ARMv8-A, která je plně 64bitová.

Zařízení, která nový kousek křemíku od Qualcommu ponesou, budou patřit vůbec k těm nejvýkonnějším na trhu.

51

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře