Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyBývalý manažer Applu jde do vězení, prodával interní informace

Bývalý manažer Applu jde do vězení, prodával interní informace

Paul Shin Devine, bývalý manažer mezinárodních dodávek  Applu byl federálním kalifornským soudem v San José odsouzen k 1 roku vězení a zaplacení 4,5 miliard dolarů odškodného.

Paul Devine byl shledám vinným hned v několika bodech obžaloby. Obrovské odškodné a rok vězení na tvrdo si vysloužil za prodej důvěrných informací o iPhonech a iPadech dodavatelům v Asii, díky čemuž mohly být sjednány výhodnější dodavatelské ceny, a dále za praní špinavých peněz a braní nezákonných provizí. Pouze prodejem informací si Devine přišel na více jak milion dolarů, tato suma by však mohla být o mnoho vyšší.

Konkrétní společnosti, kterým Paul Devine informace podával, v rozsudku nebyly uvedeny. Vedle toho není známo, proč Devine od soudu odešel pouze s ročním odnětím svobody, když mu původně hrozilo odnětí svobody až na 20 let. Někteří odborníci se domnívají, že Devine délku svého pobytu ve vězení výrazně snížil výměnou informací, které vedly k zatčení dalších osob.

paul-devine-profil-linkedin

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře