Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyZabiják kompaktů přichází. Huawei neuhlídal informace o fotoaparátu smartphonu P40 Pro

Zabiják kompaktů přichází. Huawei neuhlídal informace o fotoaparátu smartphonu P40 Pro

Málokterý výrobce dokáže uhlídat své modely, než je sám oficiálně představí. Nedokázal to Samsung s řadou S20 a ani Huawei s připravovanými top modely P40. Vzhled novinek známe už několik týdnů a nyní se objevily na webu  i detailní informace o největším prodejním argumentu nových smartphonů – špičkovém fotoaparátu.

Huawei představí na konci měsíce března očekávané modely řady P40. Typy P40 a P40 Pro opět budou klást důraz především na kvalitu pořízených snímků a čeká se, že hlavně P40 Pro v tomto ohledu opět posune hranice toho, co je v mobilním segmentu možné.

Pomoci by mu k tomu měla následující sestava senzorů. Ve vystouplém modulu na zadní straně se bude nacházet hlavní snímač s rozlišením 52 megapixelů a subpixelovou maticí RYYB (IMX 700 s velikostí 1/1.28“), doplňovat ho budou širokoúhlý RGGB čip s 40 Mpx (IMX 650 o velikosti 1/1.5“), teleobjektiv s trojnásobným optickým přiblížením, periskopický fotoaparát s desetinásobným zoomem a ToF senzor pro lepší rozpoznání hloubky ostrosti. Očekávat můžeme i senzor barevné teploty a pochopitelně i různá AI kouzla, která pomohou vytvořit ještě lepší snímky.

Huawei doufá, že s telefony P40 naváže na úspěch předchozí modelové řady P30. Těch se firmě podařilo po celém světě prodat přes 16 milionů kusů a novinky mají samozřejmě ambice tento rekord překonat.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře