Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyZa výbuchy mobilů Samsung Galaxy Note 7 může nevhodně navržená baterie

Za výbuchy mobilů Samsung Galaxy Note 7 může nevhodně navržená baterie

Za přehříváním baterií a následné exploze phabletu Galaxy Note 7 může s největší pravděpodobností agresivní design. Ten údajně výrazně zvyšoval riziko závady akumulátorů. Vyplývá to z nejnovější analýzy společnosti Instrumental, která problémový telefon podrobila zkoumání.

Zpráva uvádí, že výbuchy způsobil design baterie, u které se Samsung snažil dosáhnout co nejvyšší výdrže při co nejmenších rozměrech. Návrh článku v Note 7 byl takový, že dvě polymerové vrstvy pokryté elektrolyty oddělovaly pozitivní vrstvu oxidu lithia a kobaltu a negativní grafitovou vrstvu. Pokud se tyto dvě vrstvy dotknou, elektrolyty se přehřejí, což způsobí explozi.

Samotný akumulátor navíc kolem sebe neměl prakticky žádný prostor, což podle výzkumníků Instrumental představovalo hlavní nebezpečí. Okolo horního okraje baterie zbylo pouze 0,1 mm, z boků a ze spodní strany pak 0,3 mm.

Právě nedostatek prostoru je zřejmě hlavním důvodem, proč vrcholný model Samsungu nespasily ani nové baterie. Smartphony se i po jejich výměně nadále přehřívaly a firma byla nucena výrobu jinak povedeného Galaxy Note 7 definitivně ukončit.

Zdroj: DT

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře