Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyZa prolomení zabezpečení Nexusu 6P nabízí Google miliony

Za prolomení zabezpečení Nexusu 6P nabízí Google miliony

Google spustil soutěž Project Zero, jejímž cílem je najít zranitelnosti a chyby v kódu operačního systému Android. Komu se jako prvnímu podaří prolomit zabezpečení telefonů Nexus 6P a 5X, získá štědrou odměnu 200 tisíc dolarů (v přepočtu 4 814 600 Kč) .

Úspěšní hackeři musí otestovat napadnutelnost zařízení z dálky, tedy textovou zprávou či e-mailem, a dále také zdokumentovat postup a stvořit krátký technický report, který pak bude vyvěšen na blogu projektu.

„Hlavní motivací je sběr informací o tom, jak exploity fungují. Světem o nich létá plno drbů, ale jen velmi zřídka jsou vidět v akci. Doufáme, že díky soutěži se to změní. Zároveň se dozvíme, kde jsou hlavní problémy a jak se proti takovým chybám můžeme bránit,“ uvedla v článku Natalie Silvanovich.

Google za tři roky fungování „bug bounty“ programů testerům vyplatil už více jak dva miliony dolarů. Hackeři si za nalezení zranitelnosti mohou přijít na odměny v řádech desetitisíců dolarů, v závislosti na závažnosti chyby.

Od prvního června maximální vyplácená odměna vzrostla o 20 tisíc dolarů na 58 tisíc a stouplo také ohodnocení u objevených zranitelností, které se týkají problémů v technologii TrustZone nebo ověření při bootování, vysoce ohodnoceny jsou nyní také chyby týkající se kernelu.

androidpit-google-play-store-hero-1-w782-500x281

Zdroj: Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře