Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyZ hodného přítele tyranem? Apple už podruhé ukazuje svou stinnou tvář

Z hodného přítele tyranem? Apple už podruhé ukazuje svou stinnou tvář

Společnost Apple se v několika posledních dnech uchýlila hned ke dvěma kontroverzním krokům, které hýbou žlučí desítek tisíc lidí. O co jde?

Nejprve se Apple rozhodla nevyplácet umělcům zisky z Apple Music během zkušební doby prvních tří měsíců, od čehož naštěstí (také díky otevřenému dopisu Taylor Swift ve změní „Nechceme zdarma iPhony, vy nechtějte zdarma naši hudbu“ ) nakonec odstoupila.

O několik hodin později však v kontroverzi ostře pokračovala. Zřejmě kvůli snaze rychle zaplnit svou zpravodajskou službu News, kalifornská společnost rozeslala drzý e-mail mnoha vydavatelům. V něm oznámila, že pokud na e-mail neodpoví s tím, že si to nepřejí, bude ve své nové aplikaci automaticky zobrazovat obsah jejich RSS kanálu. K tomu si Apple navíc vyhradil právo na to, zobrazovat vedle převzatého obsahu svou reklamu. Asi netřeba dodávat, že na výdělky z reklamy autoři zpráv nemají žádný nárok.

Jak už bylo řečeno, oba zmiňované kroky pobouřily desítky tisíc lidí. Na toto jednání nejsme od Applu zase tak zvyklí, vždyť tato společnost se na vrchol dostala také tím, že mezi lidmi vystupovala jako „dobrý kamarád“. Jak to tak vypadá, i tento kamarád má svou odvrácenou tvář. Doufejme, že ji nebude ukazovat moc často.

apple-music

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Jen, at Apple svym ovcim pritahne voditko, po smrti sveho IT diktatora, ktery byt pres mrtvoly dokazal sem tam prijit s necim dobrym, uz jste nema co nabidnout. Ne ze by to predtim stalo za tu aroganci, tech revolucnich produktu, ktery by snad mohli obhajit tu jejich uzavrenou strategii stejne moc nebylo 81 – Apple II, 84 – Mac, 2007 – iPhone, 2009 – iPad a nastesti je vsichni ostatni vzdy rychle zkopirovali a otevreli.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře