Úterý, 25 června, 2024
DomůRecenzeVirtuální realita Samsung Gear VR Innovator Edition je v Česku

Virtuální realita Samsung Gear VR Innovator Edition je v Česku

Brýle pro virtuální realitu Samsung Gear VR Innovator Edition přichází na český trh s cenovkou 6 999 korun, což by šlo, pokud bychom k tomu ovšem nutně nepotřebovali telefony Galaxy S6 či Galaxy S6 edge, které rozhodně nejsou zadarmo.

Česká pobočka společnosti Samsung dnes oznámila, že začíná na tuzemském trhu prodávat mobilní virtuální realitu, jejímž základem je technologie od Oculus VR. Jedná se konkrétně již o druhou generaci brýlí Gear VR, která je tentokrát šita na míru smartphonům S6 a S6 edge. První generace Gear VR spolupracovala pouze s phabletem Galaxy Note 4.

Gear VR Innovator Edition mají široké 96° zorné pole a obsahují vestavěný akcelerometr, stabilizátor a senzor přiblížení. Obraz je možné doostřovat na obou očích zároveň, latence je nižší než 20 ms.

Nové brýle jsou o něco menší, než ty původní, takže by se měly pohodlněji nosit a jsou nově vybavené také speciálním systémem, který zaručí, že se čočky z vnitřní strany nebudou zamlžovat ani při delším používání.

5 6 1

2 3 4

Mezi další novinky Gear VR Innovator Edition patří upozornění na hovor či zprávu, aby mohli být uživatelé i během hraní informování o tom, co se děje v reálném životě, a microUSB port. K portu lze připojit buď nabíječku, a Galaxy S6 a S6 edge tak současně dobíjet, nebo nejrůznější pohybové ovladače (gamepad), volant či herní zbraně. Optimalizovaný a lokalizovaný obsah virtuální reality od špičkových tvůrců je ke stažení přes Oculus Store (jen v anglickém jazyce – stejně jako menu a ovládání).

Brýle virtuální reality Samsung Gear VR Innovator Edition jsou na českém trhu dostupné v bílém provedení u vybraných prodejců za doporučenou maloobchodní cenu 6 999 Kč s DPH.

13

specs

15 16 7

8 9 10

11 12 13

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře