Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyZ chystané Nokie D1C se nakonec vyklubal tablet

Z chystané Nokie D1C se nakonec vyklubal tablet

Testy Geekbench a AnTuTu již dříve ukázaly, že připravovaná Nokia s interním označením D1C nebude žádné „dělo“, ale slušně vybavené zařízení střední třídy. Tak nějak se předpokládalo, že půjde o smartphone. Nejnovější zprávy ovšem tvrdí, že nová Nokia je ve skutečnosti tablet.

To, že Nokia D1C bude mít Full HD displej, odhalily syntetické testy už dříve. Nezodpovězenou otázkou však bylo, jakou bude mít použitý zobrazovač velikost. Odpověď na to nám dal nyní test GFX Bench, který prozradil, že přístroj dostane 13,8palcovou obrazovku.

Nakonec se tedy od Nokie, respektive od společnosti HMD, která práva na slavnou značku získala, dočkáme většího tabletu a nikoliv telefonu. Další výbava chystaného přístroje by měla zahrnovat procesor Snapdragon 430 od Qualcommu, operační paměť v kapacitě 3 GB a vestavěné úložiště 32 GB. Hlavní fotoaparát tabletu bude šestnáctimegapixelový, přední potom nabídne rozlišení osm megapixelů.

Kdy bude tablet představen a kdy se začne prodávat, momentálně nevíme. Zatím neznáme ani jeho cenu.

Ire1iuLhREK-InYpcKxikQ-zdroj-GFX-Bench

Zdroj: GSM Arena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře