Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkySkládací smartphony se blíží, takhle vypadá chystané Xiaomi

Skládací smartphony se blíží, takhle vypadá chystané Xiaomi

O telefonech s ohebným displejem se mluví už dlouho. Dosud však žádný výrobce takový smartphone na trh neuvedl. Následující roky by v tomto ohledu ale mohly být zlomové. Na mobilu s flexibilním obrazovkou už několik let pracují Samsung i Lenovo, a jak se teď ukázalo, pozadu nechce zůstat ani dravé Xiaomi.

Portál gizmochina.com zveřejnil dvě fotografie, které ukazují koncept mobilu Xiaomi s rolovatelným displejem. Prototyp vypadá jako silnější fólie, kterou je možné ohýbat z horní i spodní strany, stejně jako deformovat zleva doprava a naopak.

Zpráva nepojednává o tom, jaký systém skládací smartphone pohání, ale zřejmě byla využita platforma Google Android. Neznáme je také případné datum představení flexibilního Xiaomi.

Na smartphonu se skládacím displejem nejaktivněji pracuje asi Samsung. Firma jej v laboratořích vyvíjí už několik let a podle některých zpráv takový displej již dokáže vyrábět v masovém měřítku.

1

Je však velmi pravděpodobné, že díky drahému výrobnímu procesu s jeho uvedením na trh otálí. Bez problémů navíc určitě není ani implementace dalších částí telefonu, jako například nepostradatelné baterie.

Před třemi roky sice korejské univerzity uvedly, že vyvinuly první lithium-iontový akumulátor na světě, který lze ohýbat do různých tvarů. Od té doby ale o projektu profesora Lee Sang-Younga z Ulsanského národního institutu vědy a technologií nejsou dostupné žádné další zprávy.

2

Zdroj: gizmochina

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře