Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyYouTube změnil poprvé v historii logo! Jak se vám líbí?

YouTube změnil poprvé v historii logo! Jak se vám líbí?

Po dvanácti letech od svého založení mění internetový server pro sdílení videosouborů – YouTube, své existence logo. Designovou proměnou prošel i celý web, který se nyní pyšní Material Designem.

Zatímco původní logo YouTube v sobě ukrývalo červené tlačítko Play, v němž se ukrývalo slovo Tube, tak nové logo již pouze písemné a celé černé. Červená ikona se nově přesunula před samotný název.

Úpravou prošel také web populárního video serveru i aplikace pro chytré telefony. Jejich vzhled staví na prvcích z Material Designu, který Google představil s uvedením pětkového Androidu Lollipop, a výsledkem je tak ještě čistší a uhlazenější vzhled. Uživatelé webové verze YouTube si navíc nově mohou užít i Dark Mode. Pro jeho aktivaci klikněte vpravo nahoře na ikonu svého profilu, zvolte položku Tmavý motiv a poté jej v otevřeném okně aktivujte.

YouTube vznikl v roce 2005, kdy jej založili zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. Popularita serveru ale rostla tak rychle, že ještě před koncem roku 2006 zakoupil americký Google za 1,65 miliardy dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře