Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyYouTube pod útokem! Hackeři zneužili reklamy k těžbě kryptoměny

YouTube pod útokem! Hackeři zneužili reklamy k těžbě kryptoměny

Podle americké stanice Fox New hackeři pronikli do sítě s reklamami streamovací platformy YouTube, která patří společnosti Alphabet, a nainstalovali zde software k těžení kryptoměny monero. Se škodlivým kódem se potýkali hlavně uživatelé v Japonsku, Francii, Tchajwanu, Itálii a Španělsku.

Společnost Trend Micro, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost, uvedla, že útok v podobě reklam začal minulý týden ve středu. Firma předpokládá, že hackeři si YouTube vybrali především kvůli popularitě, neboť čím větší výpočetní výkon se na těžbu kryptoměny soustředí, tím větší je zisk.

Firma Alphabet, která vlastní portál YouTube, již uvedla, že škodlivé reklamy zablokovala během necelých dvou hodin. Podnik, pod který Google patří, rovněž zablokoval uživatele, kteří se snažili reklamy k těžbě využít.

Těžba kryptoměny na Youtube uživatelům této služby výrazně snižovala výkon dotčeného počítače. V případě zmíněných škodlivých reklam si těžební kód vyhradil pro získávání virtuální měny až 80 procent výpočetního výkonu počítače, uzavírá zpráva Trend Micro.

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře