Samsung uzavře na Slovensku jeden ze svých dvou závodů


Samsung uzavře na Slovensku jeden ze svých dvou závodů

Samsung uzavře v nejbližších měsících jeden ze svých dvou závodů na Slovensku.  V podniku ve Voderadech firma zaměstnává 568 kmenových pracovníků a dalších tisíc externích zaměstnanců. Informoval o tom list Sme.

K uzavření závodu v západoslovenské obci Voderady dojde pravděpodobně v dubnu.  „Jihokorejská společnost nečerpá na podnik už žádné státní dotace, proto jeho případnému uzavření nic nebrání,“ uvedl slovenský deník. Výroba by se měla přesunout do Galanty, tedy druhého závodu Samsungu na Slovensku, kde se se montují televizory. Ve Voderadech se vyrábí základní součástky TV a monitorů s LCD obrazovkami.

Zahraniční firmy na Slovensku si už delší dobu ztěžují na nedostatek kvalifikované pracovní síly a ve větším počtu zaměstnávají cizince. V regionu, kde podniká Samsung, však patří míra nezaměstnanosti k nejnižším v zemi.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.