Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyYouTube přidává podporu panoramatických videí

YouTube přidává podporu panoramatických videí

Po možnosti sledování videí z několik různých úhlů YouTube spouští podporu panoramatických videí. Vybrané panoramatické příspěvky opět budete moci sledovat z několika různých úhlů. Tuto funkci můžete vyzkoušet už nyní. 

Přehrávání videí ve 360 stupních umožňují všechny prohlížeče, nicméně rozšířená funkcionalita je dostupná výhradně pro Google Chrome a pro mobilní zařízení s Androidem 4.3 a vyšším. Jako další na řadu by měly přijít iPhony a iPady, kdy přesně se jejich podpory dočkáme, však zatím nevíme.

Možností ovládat videa je hned několik. Vedle klasického WASD můžete využít také klikání a posouvání myši, nebo klikání na příslušná směrová tlačítka v levém horní rohu obrazovky. Na smartphonech pak existuje ještě jedna možnost, kterou je natáčení celého zařízení.

Abyste panoramatické video pro YouTube mohli připravit i vy, budete muset točit přímo na kamery Giroptic 360cam, IC Real Tech Allie, Kodak SP360 a Ricoh Theta. Další možností je natočení stopy na obyčejnou kameru a její přehrání v některém ze specializovaných programů. Ty jsou ale po většinou dostupné výhradně za poplatek.

Aktuální kvalita videí hodně zaostává za klasickými snímky. Zatím jsou podporována videa s 20 – 30 snímky za vteřinu. I tuto věc YouTube chystá do budoucna vylepšit.

Vedle ukázky nové služby připravil YouTube i podrobný návod na to, jak videa pořídit. Návod je v českém jazyce.

Zdroj: GoogleSystem

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře