Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeYelp: Nejenom recenze podniků ve vašem telefonu

Yelp: Nejenom recenze podniků ve vašem telefonu

Je pátek večer. V práci padla a v ulicích vašeho města se začíná pohybovat čím dál víc lidí, co míří vstříc nočnímu životu. Vy máte také za lubem „jít ven“. Jen nevíte, co bude vaše cílová destinace. Jestli bar, klub, restaurace nebo jiný druh podniku. Jedno však víte jistě. Nechcete skončit na stejném místě, jako minulý týden. Zkrátka, chcete změnu. A Yelp vám s tím pomůže.

Yelp vznikl v Americe a jeho hlavní službou, kterou poskytuje, je web a aplikace pro chytré zařízení. Prostřednictvím nich mohou zákazníci restaurací a dalších podniků, které navštívili nebo navštěvují, zrecenzovat a ohodnotit tato místa po stránce kvality. Zároveň aplikace funguje jako doporučení pro vás, jaký podnik navštívit. Služba se však dlouhou dobu vyhýbala českému trhu, ostatně jako většina dobrých věcí.

To se ale před necelými třemi měsíci změnilo a Yelp začal fungovat na našem území. Nehledě na to, že v provozu u nás  je opravdu krátkou dobu, najdete zde už spousty recenzí a fotek. My se dnes zaměříme na aplikaci Yelp pro mobilní zařízení.

Hned po spuštění aplikace se před vámi zobrazí přihlašovací okno. Pokud nemáte v plánu Yelp používat aktivně v budoucnu, můžete tento krok přeskočit a neregistrovat se. Ostatním budoucím aktivním uživatelům, doporučuji se zaregistrovat. Aplikace vám tak zpřístupní všechny svoje funkce. A ty, které jsou opravdu přínosné pro vás, jako uživatele, skrývá aplikace hned několik.

Možnost „Nearby“ vám pomůže zjistit, kolik podniků se nachází ve vaší blízkosti. Díky tomu ihned získáte přehled o restauracích, barech, kavárnách a benzínkách. Jelikož se Yelp ale zabývá vším, co má fyzickou adresu, můžete si také přidat další kategorie, jako například hotely, lázně, služby všeho druhu a spousty dalších. Také díky filtrům, jakou jsou třeba vzdálenost, hodnocení a cena, se vám zobrazí pouze relevantní výsledky, o které máte zájem. Ze zobrazení výsledků v seznamu není problém okamžitě přepnout na zobrazení na mapě.

Yelp

Jednou z velmi oblíbenou funkcí je „Check In“. Díky ní můžete přidat na profil podniku, co vás potěšilo nebo co vám naopak chybělo nebo nevyhovovalo. Své check iny poté můžete sdílet se svými přáteli na Yelpu nebo prostřednictvím sítí jako jsou Facebook nebo Twitter. Pokud budete navštěvovat a provádět check-in na určitých místech často nebo navštívíte některou zemi poprvé, dostanete odznáček. Nefunguje to ovšem záměrně. Nikdy nevíte kdy a přesně za co můžete odznáček dostat. V tomto ohledu se aplikace podobá velmi oblíbenému rivalovi Yelp, Foursquare. S tím rozdílem, že u něj je systém získávání  odznáčků postavený na trochu jiné bázi.

K dispozici vám také bude režim „Monocle“. Název zní poněkud zajímavě a tajemně, ale jedná se v podstatě o pohled „rozšířené reality“. Obraz, který aktuálně snímá fotoaparát je standardně přenesen na displej spolu s digitálními prvky. To vám umožní podívat se, jaké podniky se nachází ve vaší blízkosti a jaký směr volit, abyste se k nim dostali. Všechny tyto akce probíhají v reálném čase. Digitální prvky v tomto případě jsou vizitky ve tvaru obdélníku s názvem podniků a dalšími informacemi.

V případě, že byste navštívili podnik který by byl přesně podle vašeho gusta a měli byste v plánu si tento příjemný zážitek v budoucnu opět zopakovat, můžete si konkrétní místo přidat do záložek. Oblíbené místa poté hledejte pod volbou „Bookmarks“. Jestli objevíte na daném místě, konkrétně třeba v restauraci, nějaký skvělý dezert a chcete, aby ho i budoucí zákazníci ochutnali nebo zaregistrujete, že podnik bývá často v ranních hodinách přeplněný, můžete tyto tipy přidat do kategorie „Tips“.

Majitele podniků jistě ocení, že služby Yelp jsou bezplatné. Takže si můžete i prostřednictvím aplikace založit profil pro váš podnik. Při této registraci je však nezbytné vyplnit informace jako je adresa, kontakt, otevírací doba a další. Poté by si měl také Yelp zavolat, aby si ověřil vaši existenci. Provozovatelům podniků jsou také k dispozici nástroje pro komunikaci s uživateli. Ty jsou taktéž zdarma.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Yelp/“/]

[appbox googleplay d=com.yelp.android ]

[appbox appstore id284910350]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře