Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkynVidia Tegra Note – Kompletní referenční tabletová platforma postavená na Tegře 4

nVidia Tegra Note – Kompletní referenční tabletová platforma postavená na Tegře 4

Nová platforma má ztělesňovat značku nVidia – počínaje hardwarem a softwarem (a to včetně OTA updatů), až po industriální design, příslušenství a síť spolupracujících herních vývojářů. Cílem je, aby výrobci byli schopni dodat na trh inovativní tablety za ceny, které by sami nemohli nabídnout.

Výrobce čipů získá na plátku přístup k jejich propracované distribuční a prodejní síti v regionech po celém světě.

Doporučené prodejní ceny mají začínat již na 199 dolarech. To jistě pomůže mnoha lidem v rozhodování vyzkoušet nové technologie Tegra Note, včetně jeho čistého operačního systému Android. V Evropě, respektive v České republice a na Slovensku, bude cena stanovena v nejbližších týdnech.

Není to první podobný počin kalifornského výrobce. Zhruba před rokem představil projekt KAI, což byl referenční design pro stavbu levných tabletů založených na SOC Tegra 3. Jedním z nich byl třeba Google Nexus 7. Tegra Note jde dál, přináší nejen hardware, nýbrž kompletní platformu.

TegraNote_back

V následujících několika měsících bude Tegra Note přicházet na světové trhy. Mezi značkami nebudou chybět v severní Americe EVGA a PNY Technologies, v Evropě eVGA, Oysters nebo ZOTAC; Colorful, Shenzhen Homecare Technology a ZOTAC v Asii a Tichomoří či XOLO v Indii.

Připojí se tak k dalším, kteří již svá zařízení, založená na Tegře 4 uvedli, jako jsou HP, ASUS, Toshiba, Kobo nebo Xiaomi.

V České republice a na Slovensku očekáváme dostupnost prvních tabletů ve čtvrtém čtvrtletí, s předstihem pro vánoční trh.

Tegra Note nabídne:

Ultra výkon

Tegra 4 se 72 jádry GeForce GPU a čtyřjádrovým Cortex-A15 CPU včetně pátého, baterii šetřícího jádra, z Tegra Note dělá nejvýkonnější sedmipalcový tablet současnosti.

Skvělý stylus

Technologie DirectStylus dělá z běžného stylusu opravdový zážitek díky přesnosti a lepšímu nastavení tahu. Tegra Note má rovněž přibaleny aplikace pro pohodlnější zadávání poznámek ručním psaním.

Výjimečný zvuk

Technologie PureAudio nabízí bohatý a čistý zvuk, včetně nejširšího frekvenčního rozsahu mezi tablety.

Výborný fotoaparát

Fotoaparát využívá výkon Tegry 4 a její architekturu pro výpočet fotografie Chimera. Tegra Note také na Android přináší jednu z nejlepších foto aplikací z iOS – Camera Awesome od SmugMugu.

Tato aplikace podporuje exkluzivní Tegra 4 technologie jako tap-to-track nebo 100 fps video s možností zpomaleného přehrávání.

Hraní s TegraZone

Tegra Note přináší nepřekonatelné hraní. TegraZone znamená snadný přístup ke hrám optimalizovaným pro Tegru, s vizuálními efekty, jaké ostatní tablety nenabízí. Tegra Note navíc podporuje různé herní ovladače, se kterými můžeš hrát jako na konzoli.

Parádní výdrž baterie

Více než 10 hodin přehrávání HD videa.

Spousta příslušenství

Inteligentní variabilní pouzdro, které tablet nejen chrání. Díky vestavěným magnetům je možné Tegra Note s jeho pomocí postavit do tří poloh. Sada DirectStylus Pro nabízí výměnitelné hroty a umožňuje tak různé styly ručního psaní. Možnosti Bluetooth zase mohou proměnit celý tablet v herní ovladač.

Mimo výše zmíněné, zařízení bude dostávat OTA (over-the-air) softwarové updaty přímo od nVidie.

specifikace

TegraNote_front_cZdroj: nVidia TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře