Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi zlevnilo topmodel Mi3. Bojí se skvělého smartphonu One Plus One?

Xiaomi zlevnilo topmodel Mi3. Bojí se skvělého smartphonu One Plus One?

Xiaomi razantně zlevňuje. Nově svůj špičkový Android s 16 GB nabídne za 270 dolarů (5 300 Kč), 64GB model bude prodávat za 320 dolarů (6 300 Kč). Reaguje tak na uvedení konkurenčního supertelefonu One Plus One.

Model Mi3 soupeře školí odladěným systémem a výborným hardwarem, ale prodejní hit z něj udělal především výborný poměr výkon/cena. Výrobce nejprve vydal verzi s procesorem Tegra 4 a podporou čínských 3G sítí. Na variantu, která by podporovala evropské WCDMA standardy, jsme pak museli dlouho čekat.

Xiaomi slevou, která rozhodně není zanedbatelná, udělalo radost především zahraničním zákazníkům. V Česku telefon sice také seženete, ale podstatně dráž a je otázka, zda se ceny promítnou i do nabídky obchodu xiaomimobile.cz, kde telefon s 16 GB a 64 GB paměti aktuálně koupíte za 10 999 Kč, respektive 12 899 Kč.

Xiaomi

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Cesti prodejci mi muzou polibit hyzde. Xiaomi kupuji pouze ze zahranici.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře