Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyFacebook Messenger pro telefony iPhone je po další aktualizaci

Facebook Messenger pro telefony iPhone je po další aktualizaci

Poslední aktualizace Facebook Messengeru dala chatovací aplikaci novou tvář. Kromě přístupnějšího vzhledu, nabyla aplikace řadu funkcí. Nově umožňuje uživatelům snadnější orientování, stejně tak i užívání celého Messengeru.

Do očí bijící změnou je rozložení odesílacích funkcí. Uspořádány do jednoho řádku jsou možnosti odesílání textových zpráv, obrázků, hlasových záznamů či Stickerů. Revoluční novinkou, kterou nelze přehlédnout, je možnost odesílání videí v konverzaci. Videa lze odesílat a prohlížet. Pomocí aplikace však žádné video nenatočíte.

Dalším trhákem celé aktualizace je pak vlastní Selfie-systém. Na aktuální trend tzv. Selfie fotografií zareagoval Facebook po svém. Po rozkliknutí ikonky foťáku, která je v jedné řadě, stejně jak všechny ostatní funkce, se půlka displeje přepne na prohlížeč přední kamery. Stačí pak kliknout na tlačítko odeslat a aktuální záběr se v okamžiku odešle do probíhající konverzace.

Vstřícný krok byl udělán ke všem milovníkům Stickerů nebo-li nálepek. Jakmile vám přijde nálepka, kterou nedisponujete, stačí na příchozí Sticker kliknout a podržet. Automaticky se pak začne stahovat celá sada.

Pro lepší vyhledávání v chatu slouží nové vyhledávací okno, umístěné nad seznamem posledních konverzací. Nechybí vylepšení stability a opravy bugů, které nelze pouhým okem zachytit.

Aplikaci obsahující nejnovější aktualizaci můžete stáhnout zde. Verze pro Android bude dostupná do konce tohoto týdne.

Zdroj: techcrunch.com

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře