Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyXiaomi straší mobilní svět. V Indii už prodalo milion smartphonů

Xiaomi straší mobilní svět. V Indii už prodalo milion smartphonů

Zájem uživatelů o produkty značky Xiaomi je obrovský nejenom na domácím čínském trhu. Firma nyní oznámila, že za necelý půlrok v Indii prodala již více než milion smartphonů. Za velkým úspěchem mladé společnosti stojí především bezkonkurenčně nízké ceny.

Na indickém trhu Xiaomi působí necelých šest měsíců a zákazníkům nabízí trojici svých telefonů. Konkrétně se jedná o modely Mi 3, RedMi 1S a RedMi Note. O důležitém milníku jednoho milionu prodaných smartphonů informoval vedoucí indické pobočky Manu Kumar Jain.

Xiaomi na indickém trhu ale nezažívá pouze úspěchy. Kvůli sporu o patenty bylo firmě v Indii před nedávnem zakázáno prodávat veškeré telefony. Na Xiaomi si totiž u tamního soudu stěžoval švédský Ericsson, který je údajně držitelem hned několika patentů, za jejichž licence Xiaomi nezaplatilo.

Soud v Delhi po několika dnech trest čínskému výrobci zmírnil. Ten tak může v Indii své telefony nadále prodávat.

Výjimka je platná do 8. ledna příštího roku.

541a

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. tak zaprvé nízká cena není nic, v čem by tato firma vyčnívala, všechna čína je levná, ale důvod nákupu je MIUI

    no další věc, je zde vidět, že nízká cena je dána nerespektováním patentů, neplacení licencí.. další sranda je, že si v čr vůbec někdo dovolí xiaomi ofiko prodávat, bez certifikace CE..no až xiaomi expanduje, bude muset řešit servis a již zmíněné patenty, chci vidět ty nízké ceny nadále.. hh

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře