Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyXiaomi připravuje notebook s procesorem AMD Ryzen

Xiaomi připravuje notebook s procesorem AMD Ryzen

Společnost Xiaomi není v segmentu přenosných počítačů žádným nováčkem. Po designově povedených modelech Mi Notebook Air se tak ještě tento měsíc dočkáme modelu RedmiBook, který bude postaven na platformě AMD Ryzen. Není přitom bez zajímavosti, že dosud všechny laptopy Xiaomi využívaly přitom čipy značky Intel. Upozornil na to web Gizmochina.

Jaký typ procesoru v chystaném notebooku Xiaomu použije, zatím nebylo upřesněno. Avšak vzhledem k tomu, že AMD stále ještě oficiálně neoznámilo 7nm čipy Ryzen, lze předpokládat, že půjde o 12nm modely ze současné generace.

Volba padne nejspíše na čtyřjádrový Ryzen 3550H, který je schopný zpracovat až osm vláken. Nominální frekvence čipu je stanovena na 2,1 GHz, což je konzervativní hodnota, ovšem turbo už dosahuje solidních 3,7 GHz. TDP procesoru je 35 wattů a součástí Ryzenu 3550H je také integrovaná grafická jednotka Radeon Vega 8.

Oficiální premiéra notebooku Xiaomi RedmiBook je stanovena na 21. října.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře