Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyPixelbook Go je menší notebook s tichou klávesnicí a slušnou výdrží

Pixelbook Go je menší notebook s tichou klávesnicí a slušnou výdrží

V rámci tiskové konference společnosti Googe jsme se dočkali premiéry nového přenosného počítače Pixelbook Go. Jedná se o menší notebook s procesory Intel, operačním systémem Chrome OS a tichou klávesnicí, který svým majitelům umožní pracovat až po dobu dvanácti hodin na jedno nabití baterie.

Pixelbook Go dostal 13,3palcový displej s rozlišením Full HD (nebo 4K) a tělo vyrobené z jednoho kusu hliníku. Netradičně řešena je spodní část počítače, kde nenajdeme čtyři gumové plošky, jako u jiných laptopů. Přítomen je zde totiž plastový vroubkovaný plát, který je dostupný v několika barevných variantách a jenž dodává zařízení na zajímavosti.

Počítač bude dodáván ve čtyřech variantách podle výbavy. Základní konfigurace nabídne Full HD displej, 8 GB operační paměti, 47Wh akumulátor a 64GB úložiště. Výkon pak zajistí procesor Intel Core m3. Cena tohoto modelu je stanovena na 649 dolarů, tedy asi 15 500 Kč, což není málo. Nejvyšší provedení Pixelbooku Go se bude snažit nalákat zákazníky na procesor Intel Core i7,displej s rozlišením 4K, 16 GB RAM, 256GB úložiště a baterii s kapacitou 56 Wh. Cena této verze je 1 400 dolarů (asi 33 500 Kč).

Po otevření víka notebooku na vás vykoukne tichá klávesnice plné velikosti s podsvícením, kterou na pravé i levé straně doplňují reproduktory, níže pak najdeme rozměrný touchpad. Konektivitu zastupují dva USB-C porty (každý s doprovodnou diodou), Wi-Fi a Bluetooth a je tu i sluchátkový jack. K dispozici je také bezpečnostní čip Titan C a 2Mpx webkamera schopná natáčet Full HD video při šedesáti snímcích za sekundu. Počítač je napájen přes USB-C a ve všech konfiguracích má vydržet pracovat až po dobu 12 hodin na jedno nabití.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře