Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyXiaomi představila vlastní Segway, vyjde vás na zlomek ceny

Xiaomi představila vlastní Segway, vyjde vás na zlomek ceny

Vedle mobilních zařízení s Androidem společnost Xiaomi stále více expanduje i do jiných odvětví. Nyní představila například svoje vlastní dvoukolové vozítko, které přímo konkuruje vozítku Segway.

Vozítko dostalo název Ninebot mini. Zajímavé je, že čínská společnost Ninebot převzala společnost Segway. Ještě zajímavější přitom je, že Xiaomi je v této společnosti hlavním investorem. O dvoukolovém zařízení Ninebot mini se tak dá mluvit i jako o Segwayi.

Ninebot mini se pohybuje maximální rychlostí 16 km/h, přičemž zvládne vyjet až 15stupňový kopec. Na jedno nabití by měl překonat vzdálenost až 22 kilometrů. Pro pohyb městem jsou tedy parametry zcela ideální, což podpoří také skutečnost, že Ninebot mini váží pouhých 12,8 kg a lze ho bez problémů složit, takže ho můžete schovat do kufru automobilu.

Jelikož se jedná o zařízení od společnosti Xiaomi, je jasné, že Ninebot budete moci propojit se svým smartphonem, kam si stáhnete například údaje o průměrné rychlosti nebo délce překonávaných vzdáleností.

Xiaomi je známá svojí přiměřenou cenovou politikou a ani u Ninebot mini se nedočkáme překvapení. Zařízení bude opravdu levné – alespoň v porovnání s klasickým Segwayem. Cena se bude pohybovat okolo 315 dolarů (cca 7600 korun).

Na čínský trh přijde Ninebot mini už 3. listopadu. O možné dostupnosti zařízení mimo čínské hranice zatím nic nevíme. Doufejme, že se to brzy změní.

Zdroj: Engadget

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře