Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyXiaomi pracuje na kopii MacBooku Air od Apple

Xiaomi pracuje na kopii MacBooku Air od Apple

Ambiciózní čínský výrobce Xiaomi údajně vyvíjí notebook, který bude věrnou kopií oblíbeného MacBooku Air od Applu. Upozornil na to server TechSpot.

Potenciální zákazníci kromě líbivého vzhledu počítače jistě ocení také jeho cenu. Ta se má totiž pohybovat okolo částky 395 eur (11 000 Kč), což je zhruba polovina toho, co si za tenký MacBook účtuje Apple.

Uniklé snímky prozrazují, že pod displejem (údajně s Full HD rozlišením a úhlopříčkou 15 palců) najdeme oranžové logo výrobce. Stejnou barvu má i jedno programovatelné tlačítko na klávesnici.

V notebooku by měl tikat procesor Intel Core i7 4500-u z generace Haswell, k dispozici má být uživatelům také 16 GB operační paměti. Přenosný počítač poběží na upravené variantě Linuxu.

Termín uvedení notebooku společnosti Xiaomi bude upřesněn v průběhu příštího roku.

Otázkou je, co na počítač řekne Apple. Jeho právníci dost určitě celou věc bedlivě sledují a možná už uvažují o tom, že se případně obrátí na soud, aby prodej klonu MacBooku Air zarazil.

1

2

3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

10 KOMENTÁŘE

  1. 15″?!?!? Proč proboha 15?!?! Proč neudělají pořádnou 13″ s kvalitní nezprzněnou klávesnicí, kterých je na trhu jako šafránu??? Koho dneska tyhle přerostlé těžké krámy zajímají?

    • taky bych byl pro, na klávesnici s numpadem na 15 se nedá psát :/ a co si pamatuju, tak asus má model s 15 a klávesnicí bez num bloku, jenže to je zase cenovka někde v oblacích. A 14 s fHD displayem se dá těžko pořídit pod dvacet

  2. ErgoProxy: Údajně, všechno jsou to jen spekulace 🙂 A když se podíváš pozorněji uvidíš, že nemá numerickou klávesnici, takže bych spíš odhadl, že bude menší než 15 palců 🙂

  3. Nevím jak vy,ale jestli se to povede tak bude mít Xiaomi(čti šaomi) obrovský uspěch,to se mi líbí

  4. Jsou to šikmooka z divokého východu, mohou tam tedy narvat Hackintosh, aby se alespoň v náznaku dalo hovořit o kopii.

  5. ErgoProxy: koho 15″+ zajímají? no znám hodně lidí co by pod 15″ nešlo 😉 včetně mě…15″ je ideální ani malé ani velké

  6. 15″ jako jediný model je prostě velké a těžké. Pro někoho, kdo notebook přenáší a pracuje na něm, je 15″ na práci jako jediný monitor stejně málo a na přenášení nepohodlné. Na 13″ se dá na cestách pracovat stejně, ale hmotnost je úplně jinde. Pravda je, že po bližším prozkoumáni fotek to vypadá spíš na 13-14″. Pokud se u takové velikosti dostanou do 1,5kg se slušnou baterkou, bude to pecka.

  7. dodatek: a po připojení externího monitoru je velikost displeje tak jako tak nezajímavá…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře