Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi okopírovalo šikovné zařízení Pressy

Xiaomi okopírovalo šikovné zařízení Pressy

Xiaomi je bezesporu rychle rostoucí a stále oblíbenější společností. V domovské Číně se těší velké popularitě zejména díky ultranízké ceně a bezkonkurenční výbavě svých přístrojů.

Právě díky svému rychlému vzletu a prostředkům je firma schopná v podstatě okopírovat zajímavé zařízení, totálně znemožnit konkurenci a dostat svůj výrobek do obchodů.

Přesně to se děje produktu s názvem Pressy, který byl nedavným velkým startupovým hitem na Kickstarteru.

Pokud nevíte, k čemu Pressy slouží – je to jednoduché, ale velmi zajímavé příslušenství k Android telefonům. Samo zařízení vypadá jako 3,5 mm jack a přesně do této zdířky také patří. Na vrcholku samostatného jacku se nachází malé tlačítko, které je schopné zastoupit až deset funkcí najednou, například focení. Výrobek je doslova spásou pro velkou skupinu uživatelů, kteří trpí absencí více či méně důležitých hardwarových tlačítek na svém smartphonu.

Pressy se mělo začít prodávat v březnu, zatím je však ticho po pěšině. To samozřejmě vůbec nevadí Xiaomi – své zařízení zkonstruované podle Pressy se chystá do světa pustit co nejdříve. A to není vše. Pressy od čínské firmy s názvem MiKey bude stát pouhých 80 centů, kdežto původní a na chlup stejný startupový projekt se dotkne cenou hranice 30 dolarů.

Tvůrcům Pressy se tyto praktiky samozřejmě nelíbí. Taková konkurence je likvidační. Otázkou však je, zda zažalování společnosti bude mít nějaký smysl. S uvolněnými poměry ohledně kopií, padělků a patentů v Číně není moc velká naděje na úspěch.

Tak či onak, profitovat z tohoto kroku Xiaomi bude právě konečný spotřebitel.

wpid-xiaomi-mikey-copies-pressy.jpg

Zdroj: phonearena

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. tak pokud si pressy cení svého vynálezu na 30 dolarů – 600,- tak je jasný, že je někde chyba… výrobní cena toho špuntu bude někde pod korunu, proto to může xiaomi prodávat za cca 16,-.
    Je jasné, že hardware není vše a museli udělat i software, ale pořád to nemá hodnotu 600,- ani 100,- bych za to nedal…

    • na aliexpress se to už prodává, ale cena je okolo 70,- Kč… 3,5-4 dolary/kus. (poštovné samozdřejmě zdarma, ale příjde to až za měsíc)

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře