Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyXiaomi Mi5 kraluje žebříčku aplikace AnTuTu. Na záda mu dýchá Samsung Galaxy...

Xiaomi Mi5 kraluje žebříčku aplikace AnTuTu. Na záda mu dýchá Samsung Galaxy S7

Podle nového žebříčku, který sestavili autoři populární benchmarkovací aplikace AnTuTu, je nejvýkonnějším chytrým telefonem na světě Xiaomi 5. Na druhém místě skončil jen s malým odstupem Galaxy S7 edge. Třetí je iPhone 6s.

Na dalších místech se umístily telefony Huawei Mate 8 a Meizu Pro 5. První desítku nejvýkonnějších smartphonů prvního čtvrtletí 2016 uzavírá Samsung Galaxy S6.

Pro úplnost dodejme, že vítěz, tedy Xiaomi Mi5, je mobil s 5,15palcovým displejem s Full HD rozlišením 1 920 × 1 080 px, kterému dostatek výkonu dodává procesor Snapdragon 820 od společnosti Qualcomm.

Nejnovější statistika AnTuTu vychází z měření, která proběhla v období leden až březen. Za výslednou se bere vždy průměrná hodnota ze všech měření. Podmínkou pro zařazení do výsledkové listiny je nejméně 500 provedených testů u daného telefonu.

Aplikace Antutu je dlouhá léta měřítkem surového výkonu mobilních telefonů a tabletů. Nejdříve byla dostupná pro platformu Android, časem se ale dostala také na iOS a Windows Phone. Uživatelé ji do svých zařízení mohou stahovat zdarma.

152

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře