Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi loni v Česku možná prodalo až sto tisíc smartphonů

Xiaomi loni v Česku možná prodalo až sto tisíc smartphonů

Prodej telefonů a příslušenství značky Xiaomi byl v roce 2015 čtyřnásobně vyšší, než v předchozím roce. Češi kupovali zejména smartphone Redmi 2, fitness náramek Mi Band a různé powerbanky.

Prodeje telefonů Xiaomi se v České republice vyšplhaly v roce 2015 na čtyřnásobek oproti roku 2014. Xiaomi se tak pro české uživatele mění z podceňované čínské značky ve vysoce atraktivního výrobce cenově dostupných mobilních zařízení. V roce 2016 by se podle odhadů v ČR mohlo prodat až 100 000 telefonů a půl milionu kusů příslušenství této značky.

Faktem, který bude pro evropské i české fanoušky Xiaomi zjevně velmi důležitý, je jeho letošní první oficiální účast na Mobile World Congress v Barceloně, což je vůbec první prezentace Xiaomi na veletrhu v západním světě. Vypovídá to zejména o tom, že i Xiaomi se začíná významněji rozhlížet mimo původní čínský trh.

„Čtyřnásobný nárůst prodejů v ČR v roce 2015 do značné míry kopíruje se zpožděním velmi podobný trend v samotné Číně. Tam stoupl mezi lety 2013 a 2014 prodej Xiaomi z 18 na 60 milionů kusů zařízení, což je 350% nárůst,“ komentuje výsledky obchodní ředitel společnosti LionMobile (provozovatel e-shopu xiaomimobile.cz) Jiří Opletal.

Nejprodávanějším zařízením Xiaomi v Česku se stala powerbanka s kapacitou 10 400 mAh. V těsném závěsu za ní se umístil fitness náramek Mi Band. Mezi telefony se největší přízni těšil model Redmi 2. Pro rok 2016 Xiaomi chystá jako svou novou vlajkovou loď špičkový přístroj Mi5.

XIAOMI_infografika_v2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře