Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyXiaomi App Store hlásí miliardu stažených aplikací, stačilo mu na to 391...

Xiaomi App Store hlásí miliardu stažených aplikací, stačilo mu na to 391 dní

Čínský výrobce chytrých mobilních telefonů s Androidem oznámil, že jeho elektronický obchod zaznamenal už miliardu úspěšných pokusů o stažení aplikace. Významného milníku se podařilo dosáhnout za rekordně krátkou dobu 391 dní. Z Xiaomi App Store se stal v krátkém čase pátý největší obchod s mobilním softwarem v Číně.

Smartphony Xiaomi mají v nejlidnatější zemi světa téměř kultovní status. Výbava některých modelů je špičková ve všech ohledech, cena pak překvapivě nízká. Operačním systémem je vždy Android obohacený o nadstavbu MIUI.

Elektronický obchod pro smartphony Xiaomi dnes eviduje více než 17 milionů aktivních účtů. Uživatelé denně stáhnou zhruba 5 milionů aplikace a her. Za stejný časový úsek je pak zaznamenáno také 1,3 milionu vyhledávaní.

Firma, která za první polovinu letošního roku prodala dohromady 7,03 milionu telefonů, získala před několika dny na svou stranu velkou posilu.

Do jejího vedení míří bývalý viceprezident Androidu Hugo Barra, jehož úkolem bude vytvořit strategii, která Xiaomi pomůže uspět na globálním trhu.

XiaomiZdroj:  TheNextWeb

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře