Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyWWDC je za rohem. Apple už zítra ukáže nové operační systémy

WWDC je za rohem. Apple už zítra ukáže nové operační systémy

Již zítra odstartuje Worldwide Developers Conference (WWDC), tedy akce, na které zástupci společnosti Apple pravidelně ukazují softwarové novinky. Očekává se, že kromě nové generace operačního systému iOS, který využívají chytré telefony iPhone a tablety iPad, se dočkáme i vylepšení platformy macOS pro počítače a notebooky.

Mezi dalšími novinkami by se měla objevit klávesnice Magic Keyboard s proužkem obsahujícím dotykový displej. Představen má snad být i chytrý Siri reproduktor, kterým chce jablečný gigant konkurovat řešením jako je Google Home či Amazon Echo.  V neposlední řadě má Apple ukázat i nové 10,5 a 12,9palcové iPady Pro a pozadu údajně nezůstanou ani notebooky – inovován má být jak MacBook Pro, tak MacBook Air o dvanáctipalcový MacBook.

Úvodní keynote konference WWDC bude možné na zařízeních s macOS, iOS a Apple TV sledovat živě od zítřejších 19:00 našeho času na této stránce (vyžadován je prohlížeč Safari), podporován je rovněž systém Windows 10 a prohlížeč Microsoft Edge.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře