Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyWine bude i pro Android, umožní spouštět aplikace z Windows

Wine bude i pro Android, umožní spouštět aplikace z Windows

Aplikace Wine známá z Linuxu, která vám dovolí běh většiny aplikací určených pro Windows, se v budoucnu dočká i verze pro Android. Na konferenci Free and Open source Software Developers? European Meeting (FOSDEM), která se uskutečnila v Bruselu, o tom informoval jeden z autorů Alexandre Julliard.

Vývojáři Wine pro Android demonstrovali na MacBooku Pro s x86 procesorem (program by však měl být dostupný i pro procesory mikroarchitekury ARM) jen prostřednictvím emulátoru, což bylo důvodem pomalých reakcí spouštěných aplikací ? ostatně sama kombinace OS X, Windows a Androidu zní trochu šíleně. Nicméně to, že to funguje, byť ne dokonale, mohli přítomní vidět na vlastní oči. A o to také šlo.

Wine pro Android ještě není ve fázi, aby jej bylo možné oficiálně uvést na trh. Je to spíše taková hodně vzdálená hudba budoucnosti. Vývojáři budou muset investovat do vývoje programu ještě hodně času i peněz. I proto je velmi těžké odhadnout, kdy se Wine pro Android nakonec dočkáme.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Wine/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře