Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyWindows Phone je dvojkou v Latinské Americe

Windows Phone je dvojkou v Latinské Americe

Všechny průzkumy prodejů nám stále ukazují, jak je na tom platforma Windows Phone od Microsoftu špatně a s jen pár procenty podílu. Tyto průzkumy jsou ale většinou z Evropy nebo Severní Ameriky.

V ostatních chudších zemích, je situace zcela jiná. Například v latinské Americe jsou, podle čísel Microsoftu, mobilní telefony s Windows Phone většinou na druhém místě.

Druhou příčku WP obsadil v Kolumbii, Mexiku a Peru. Podobná situace je na i jihovýchodě Asie a v Indii, kde podíl prodaných telefon se systémem od Microsoftu stoupá.

V těchto rozvojových zemích Microsoft zvyšuje podíl svého mobilního operačního systému. Prý za to může především levná Nokia Lumia 520. V Kolumbii má Windows Phone podíl dokonce 25,6 %.

Nokia Lumia 520

Zdroj: Microsoft

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://www.facebook.com/Ondrej.Kostal
Dlouholetý spolupracovník serveru PC Tuning, zajímá se o všechno okolo počítačů, techniky, internetu a v poslední době také focení.
Další články

1 komentář

  1. Hla, konecne zachrana pre Nokiu, chudobna Latinska Amerika. Len skoda, ze ide o predaj 520ky, na ktorej Nokia nie ze nezarobi, ale na kazdom kuse prerobi, lebo ju dotuje.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře