Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyDíky novému patentu bude Android moc měnit zabezpečení podle vaší polohy

Díky novému patentu bude Android moc měnit zabezpečení podle vaší polohy

Včera jsme vás informovali o nové aktualizaci aplikace Google Keep, v které šly vytvořit upomínky, spuštěné při doražení do určitého místa. Podle vaší polohy by se nyní mohlo měnit i nastavení zabezpečení telefonu se systémem Android. Takový patent si totiž Google nechal v roce 2012 patentovat a včera byl zapsán.

Jedná se o patent číslo 20130219454, který celý proces fungování popisuje. Myšlenka je celkem jednoduchá. Na různých místech pravděpodobně potřebujete jiné bezpečnostní nastavení. Například doma je zbytečné, abyste měli telefon zamčený heslem, jelikož to jen zdržuje. Naopak kdekoliv venku, například při cestě do školy nebo do práce, jistě nechcete, aby se do telefonu kdokoliv dostal.

Nápad je to jistě zajímavý, otázkou je, jak moc náročný by byl tento proces na baterku. Podobné aplikace, které stále zjišťují polohu, aby případně přepnuly na jiný profil, v minulosti celkem hodně vybíjely baterie. Třeba se novinky dočkáme v novém Androidu 5.0 a pak uvidíme.

Google Android Secure Zdroj: PhoneArena

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://www.facebook.com/Ondrej.Kostal
Dlouholetý spolupracovník serveru PC Tuning, zajímá se o všechno okolo počítačů, techniky, internetu a v poslední době také focení.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře