Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyWindows Phone App Store překročil hranici 255 000 aplikací

Windows Phone App Store překročil hranici 255 000 aplikací

Online obchod s aplikacemi společnosti Microsoft nyní hostí přes 255 00 placených i neplacených aplikací. Za konkurenčním Googlem a Applem však stále výrazně pokulhává.

Ačkoli je Windows Phone Store stále daleko za App Store a Google Play co se počtu aplikací, počtu stažení a tržního podílu týče, právě teď zažívá rychlý růst a náskok konkurence stahuje. Alespoň to tvrdí Microsoft, který uvádí, že jeho katalog s aplikace a hrami roste rychleji než katalogy Applu a Googlu.

Podle statistik do Windows Phone App Store každý den v průměru přibude zhruba 500 nových aplikací, za 24 hodin si pak uživatelé stáhnou do svých smartphonů okolo 10 milionů aplikací a her.

155 000 položek bylo přidáno do obchodu za posledních šest měsíců. Registrovaných vývojářů pro Windows Phone už je více než 510 tisíc, dodává Microsoft.

WPZdroj: arnnet

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře