Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyWindows 10 už najdete na 100 milionech počítačů

Windows 10 už najdete na 100 milionech počítačů

Microsoft to sice zatím ještě oficiálně nepotvrdil, ale podle zdrojů Brada Samse z webu Petri si Windows 10 už lidé stáhli do 100 milionů svých počítačů. Jedná se o velmi dobrý výsledek, když si uvědomíme, že je to pouze dva měsíce od doby, kdy byl nový systém uvolněn na trh. Rychlému přechodu na nejnovější verzi Windows přispívá skutečnost, že americký gigant upgrade uvolnil po dobu jednoho roku zdarma pro všechny, kdo mají počítač s Windows 7, 8 a 8.1.

Kromě informací webu Petri jsou nápovědou, že hranice 100 milionů instalací pravděpodobně byla pokořena, také statistiky analytické společnosti StatCountert. Podle nich Windows 10 již předčily tržní podíl nepříliš povedených Windows 8, Windows Vista a dokonce i legendárních Windows XP (xpéček).

Dlouhodobým cílem Microsoftu pro Windows 10 je dosažení miliardy instalací do roku 2018. Prozatím má firma ke svému cíli dobře nakročeno.

Screen-Shot-2015-09-27-at-9.09.41-PM.png

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře