Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyWindows 10 už běží na více než 75 milionech zařízení

Windows 10 už běží na více než 75 milionech zařízení

Nový operační systém od Microsoftu si lidé stáhli již do 75 milionů svých počítačů, na Twitteru to uvedl viceprezident pro marketing zařízení v Microsoftu Yusuf Mehdi a přidal další zajímavá čísla.

Necelý měsíc od vydání počet uživatelů Windows 10 neustále roste. Microsoft zaregistroval běh svého nejnovějšího operačního systému už ve 192 zemích světa (tedy prakticky na celé planetě) na celkem 90 000 unikátních produktech (PC i tabletů), přičemž některé z nich byly vyrobeny již v roce 2007.

Neméně zajímavé jsou i další údaje. Hlasová asistentka Cortana na dotaz „tell me a joke“  („pověz mi nějaký vtip“) již údajně odvyprávěla více než půl milionu vtipných historek, hráči dosáhli deseti milionů achievementů v Solitairu a Minecraftu a z konzolí Xbox One bylo na počítače s Windows 10 nastreamováno již 122 roků herního času. Microsoft také zaznamenal ve svém Windows Store šestinásobně více stažení aplikací na jedno zařízení než dříve.

Na Windows 10 mohou až do konce července příštího roku zdarma upgradovat všichni uživatelé operačních systémů Windows 7 a Windows 8 a 8.1.

874

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře