Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyWindows 10 se blíží k dalšímu milníku, brzy obsadí 100 milionů počítačů

Windows 10 se blíží k dalšímu milníku, brzy obsadí 100 milionů počítačů

Tvrdí to zahraniční server WinBeta.org, který se odvolává na své zdroje u Microsoftu, podle kterých byla hranice 81 milionů instalací Windows 10 překonána už na konci minulého týdne. S podobnou zprávou přišly také další technologické weby.

Počet instalací nových Windows 10 roste raketovým tempem. Když Microsoft 29. července očekávaný upgrade uvolnil, strhla se obrovská lavina zájmu. Za pouhých 48 hodin systém obsadil 14 milionů počítačů. O necelé tři týdny už média informovala, že běží na více než 75 milionech zařízení.

Nyní některé servery uvádí, že Windows 10 co nevidět překonají milník 100 milionů instalací. Nemalou měrou za svůj úspěch vděčí tomu, že je Microsoft nabízí jako bezplatnou aktualizaci uživatelům dosavadních Windows 7 a Windows 8 a 8.1.

Vzhledem se „desítky“ od aktuálních osmiček příliš neliší. Vrátila se však nabídka Start a přibyly některé nové funkce, například možnost práce s virtuálními plochami nebo hlasová asistentka Cortana. Zcela přepracováno bylo také vyhledávání a Internet Explorer nahradil nový prohlížeč Edge.

as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře